Acronyms: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 172: | Line 172: | ||
|- | |- | ||
| '''[[RSI]]''' || || [[Recursive self-improvement]] | | '''[[RSI]]''' || || [[Recursive self-improvement]] | ||
|- | |||
| '''[[SGD]]''' || || [[Stochastic gradient descent]] | |||
|- | |- | ||
| '''[[SL]]''' || || [[Supervised learning]] | | '''[[SL]]''' || || [[Supervised learning]] |